Wroclaw III ul. Ruska 37/38, 50-079 Wrocław

Ubezpieczenia samochodu

Klient Allianz przy zawarciu ubezpieczenia Autocasco otrzymuje dodatkowo ubezpieczenie Car Assistance.

Ubezpieczenie OC

Ubezpiecz pojazd w TU Allianz Polska S.A. a w ramach składki za OC dostaniesz gratis ubezpieczenia :

  • Mini Car Assistance - pomoc po wypadku
  • Informacji Prawnej - konsultacja z prawnikiem
  • Zieloną Kartę - dla osób odbywających podróże poza terytorium Unii Europejskiej

Możesz również wykupić ubezpieczenie NNW dla kierowcy i pasażerów za rozsądna cenę.
Zapraszam do zawierania umów OC w TU Allianz za moim pośrednictwem gdzie oprócz pomocy przy zawarciu umowy otrzymujecie Państwo pełny posprzedażowy serwis obsługi ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych zgodnie z ustawą z dn. 22 maja 2003r Dz.U. 2003 nr 124 poz. 1152 jest ubezpieczeniem obowiązkowym.

Pierwsza rejestracja na terytorium RP.

W przypadku kiedy ubezpieczasz pojazd zarejestrowany na terytorium Polski po raz pierwszy np. pojazd sprowadzony z za granicy, masz obowiązek ubezpieczyć go najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu, przy czym ustawodawca nie precyzuje, która czynność powinna zostać wykonana jako pierwsza. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ubezpieczenia pojazdu w dniu rejestracji grożą Ci wysokie kary (nawet do 500€) nakładane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Kupiłeś pojazd, którego poprzedni właściciel posiadał już umowę ubezpieczenia OC?

Zgodnie z ustawą prawa i obowiązki wynikające z posiadania polisy OC przechodzą na Ciebie. Masz 30dni (od daty zakupu pojazdu) na podjęcie decyzji o kontynuacji ubezpieczenia lub wypowiedzeniu umowy. W przypadku kiedy polisa nie jest opłacona na cały okres ubezpieczenia a Ty nie posiadasz "pełnych" 60 % zniżek lepiej wypowiedzieć umowę. Towarzystwa Ubezpieczeniowe przyznają zniżki za pełne 12 - miesięczne okresy ubezpieczenia. Zawsze możesz zawrzeć nową umowę OC w tym samym TU.

W przypadku kiedy kupiłeś pojazd którego właściciel nie dopełnił obowiązku ubezpieczenia pojazdu powinieneś to zrobić niezwłocznie kiedy wejdziesz w jego posiadanie.

  • szybki kontakt
  • Czym jesteś zainteresowany?
  • zobacz również
    kontakt